IV  TALLINNА
RAHVUSVAHELINE
BALLETI
SUVEKURSUS
13.07-03.08.2020 a.
|Meistriklassid

III Balleti Suvekursus 2019


INTENSIIVKURSUS PROFESSIONAALSEL TASEMEL
ÕPILASTELE JA TANTSIJATELE

15. juuli - 5. august

13-19aÜLEVAADE TOIMUNUST

15. juulist kuni 5. augustini 2019 toimus III Tallinna rahvusvaheline balleti suvekursus (TIBM2019).

Suvekursusest võtsid osa 25 inimest Jaapanist, Soomest, Kreekast, Poolast, Eestist, Vanamaalt ja Koreast, nendest 21 tüdrukut ja 4 poissi. Kõik osalejad olid jagatud vanuse järgi kahte rühma: JUNIOR (13-15 aastat) ja SENIOR (16-19). Pärast suvekursuse algust gruppide koosseisu korrigeeriti lähtudes osalejate ettevalmistustasemest, tänu sellele said rühmad tasakaalustatud. Tunnid toimusid Tallinna Balletikooli valguküllastes ja avarates ruumides Vanalinnas.

TIBM2019 fotograaf: Vladislava Snurnikova

Selle aasta suvekursuse programmi olid kaasatud parimad pedagoogid Tallinnast, Venemaalt, Šveitsist. Osalejad tutvusid klassikalise tantsu ja moderntantsu õpetamise erinevate meetoditega, said uusi teadmisi ja oskusi ning muidugi ka positiivseid emotsioone.

TIBM2019 fotograaf: Vladislava Snurnikova


Klassikalise tantsu õpetajad:

Kaie Kõrb - Tallinna Balletikooli direktor (Eesti) - balleti klass, repertuaar;

fotograaf: Vladislava Snurnikova

“I really loved Kaie's classes. They were very nice and I think I learned a lot from them. The classes were really useful. The atmosphere on the classes was really supportive and I enjoyed it.” (“Mulle väga meeldisid Kaie tunnid. Nad olid väga toredad ja ma õppisin neis palju juurde. Tunnid olid väga kasulikud. Tundide üldine õhkkond oli väga toetav ja ma nautisin seda.”)

All lesson items were perfect. especially atmosphere and comfort on the lesson were excellent!” (“Kõik tunni teemad olid ideaalsed. Eriti õhkkond ja mugavus tunnis olid suurepärased!”) 

“とてもよく見ていただきました。もっとたくさんのレッスンを受けたかったです。(Õpetaja oli minu suhtes väga tähelepanelik. Ma tahtsin rohkem tunde temaga.)

“Harjutused olid head ja parandas kõikidel erinevaid vigu”

“Parim õpetaja “


Viesturs Jansons - Tallinna Balletikooli õpetaja (Eesti) - balleti klass, repertuaar, pas de deux;

Viesturs Jansons fotograaf: Vladislava Snurnikova

“I had his lessons a few times. But I enjoyed very much!” (Käisin tema tundides paar korda, aga need väga meeldisid mulle!)

“パドドゥを踊る上で大切なポイントを、わかりやすく教えていただきました。” (Õpetaja selgitas arusaadavas keeles pas de deux tegemise detaile.)

“Väga hea õpetaja.“

“Imeline õpetaja, kes suutis õpilaste tujumuutustele ja temperamendile vastu pidada 😂”Margarita Kullik - Mariinski Teatri pedagoog-repetiitor alates 2013. aastast (Venemaa, Peterburi) - balleti klass, repertuaar;

fotograaf: Anastasia Semjonova

“Super õpetaja (uued oskused ja teadmised) “

“Uskumatu oli kuulda tunnis õpetajat korea keeles rääkimas, wow!”

“I really enjoyed the classes. The tempo of the lesson was perfect and we got good corrections.” (Tunnid meeldisid mulle väga. Tunnitempo oli ideaalne ja me saime häid parandusi ja tähelepanekuid.)

“Approach to teaching and attention to the students were wonderful!” (Lähenemine õpetamisele ja tähelepanelikkus õpilaste suhtes oli imeline.)

“ワガノワ式を学べたことが、とてもよかったです。” (Mul on väga hea meel, et mul õnnestus Vaganova meetodit õppida)


Sofia Gumerova - Venemaa teeneilne kunstnik (2010), Mariinski Teatri esimene solist (Venemaa, Peterburi), pedagoog-repetiitor - balleti klass, repertuaar;

Sofia Gumerova fotograaf: Anastasia Semjonova

“I really enjoyed these lessons, the tempo was good and I learned a lot of new things!” (Mulle meeldisid need tunnid, tempo oli hea ja ma õppisin palju uut)

“All lesson items were perfect, the teacher were beautiful and showed us excellent techniques!! amazing!” (Kõik tunni teemad olid ideaalsed, õpetaja oli ilus ja näitas meile suurepäraseid tehnikaid !! Hämmastav!)

“今まで知らなかったレパートリーが学べて、とてもよかったです。” ( Mul on väga hea meel, et mul õnnestus õppida uut repertuaari.)

“Harjutused olid rasked , mis mulle meeldis selle juures, õpetaja oli väga sõbralik ja parandas kõiki”

“Väga hea õpetaja (uued oskused, saladused) “ 


Daniel Otevrel - Zürichi Balleti pedagoog-repetiitor (Šveits)- balleti klass, repertuaar, pas de deux;

Daniel Otevrel fotograaf: Vladislava Snurnikova

“I was enjoying his all lessons. He was energetic! Thank you!” (Ma nautisin kõiki ta tunde. Ta oli energiline! Aitäh!)

“礼儀やマナーをしっかり教えていただきました。クラシックも、顔の方向などたくさん教えていただきました。” (Õpetaja pööras tähelepanu käitumisele ja maneeridele. Samuti ka klassikalisele tantsule ning suunale, kuhu peab pea hoidma, ja paljule muule)

“Harjutused võisid olla keerulisemad aga õpetaja oli tore”

“Ta jagas lahkelt kõigile komplimente, see oli väga armas.”

“Hea õpetaja “


Irina Härm - Tallinna Balletikooli õpetaja (Eesti) - balleti klass, repertuaar;

Irina Harm fotograaf: Vladislava Snurnikova

“Õpetas hästi, arusaadavalt”

“Väga hea õpetaja “

“She was very kind, gentle,excellent detailed lesson!!” (Ta oli väga lahke, leebe, suurepärane detailne tund!!)

“足を怪我をしていましたが、とても柔軟に対応して下さいました。とてもたくさん教えていただき、嬉しかったです。" (Õpetaja oli väga tähelepanelik ja leidis paindliku lähenemise minu olukorrale jalavigastusega. Mul oli väga hea meel palju õppida.)


Inna Sõrmus - Tallinna Balletikooli õpetaja (Eesti) - balleti klass, repertuaar;

Inna Sormus fotograaf: Vladislava Snurnikova

“Hea õpetaja aga võiks olla natuke rangem”

“I enjoyed very much during her classes” (Mulle meeldisid tema tunnid väga)

“❤️”


Sergei Upkin - Eesti Rahvusballeti esisolist (Eesti) - repertuaar (meeste)

Sergei Upkin fotograaf: Vladislava Snurnikova

“Прекрасный педагог, с удовольствием занимался бы у него в следующем году” (Suurepärane õpetaja, tahaksin järgmisel aastal tema juhendamisel õppida)

Larissa Beresneva - Tallinna Balletikooli klaverisaatja (Eesti) - meie asendamatu klaverisaatja ❤️;

Larissa Beresneva fotograaf: Anastasia Semjonova

TIBM2019 - Kuidas see oli?

Teada on, et välismaareisi planeerimisel tulev palju mõelda ohutusele, mugavustele, ajaviite kvaliteedile ja eriti teravalt tekivad need küsimused alaealiste laste vanematel. Ajakirja Global Finance järgi ole Eesti 2019. a maailma kõige ohutumate riikide edetabelis 17, kohal. Reitingu koostamisel võeti arvesse sõjalise konflikti tõenäosust, kodanike kuritegevuse ja isikliku turvalisuse taset, majandusarengu taset ja loodusõnnetuste tõenäosust. Iseenesest on Tallinn mugav väike linn, kus on hästi arenenud ühistransport, kohalikud on külalislahked ning enamik neist röögib vene ja inglise keelt.

Chilling girls fotograaf: Anastasia Semjonova

Tallinna rahvusvaheline suvekursus toovad kokku noori kogu maailmast. Meie õpilased on erivanustes, neil on erinev mentaliteet ja suhtluskeel. Väga põne ja jälgida, kuidas nad leiavad ühise keele ja õpivad teineteist mõistma.

Ballet class fotograaf: Vladislava Snurnikova

Selleks, et lapsed saaksid üksteist kiiremini tundma õppida, korraldame suvelaagri esimesel õhtul peo mitteametlikus keskkonnas, balletikooli seintest väljas. seal me mängime erinevaid tutvumismänge ja sööme igasuguseid maitsvaid asju, mõned lapsed toovad oma riikidest kaasa rahvustoite ja meie kohalike baleriinide emad küpsetavad mõnikord isegi torte. Seekord otsustasime korrata eelmise aasta kõigi lemmiktegevust ja läksime kõik koos minigolfi mängima.

Discussing schedule fotograaf: Anastasia Semjonova

Mõned välismaalt tulnud osalejad elavad hotellis, enamik aga peatub ühiselamus. Koos teiste osalejatega kahe- või kolmekohalises ühiselamutoas elamine annab lastele ainulaadse rahvusvahelises seltskonnas kooselamise ja suhtlemise kogemuse. Mõni osaleja satub olukorda, kus ta peab teises riigis õppima ja elama ilma vanemateta esmakordselt, nii õpib ta iseseisvalt poes käima ja endale hommikusööki valmistama.

Ballet repertoire - bottles fotograaf: Vladislava Snurnikova

Omalt poolt üritame noori majutada suhtluskeelt arvesse võttes võimalikult mugavalt. Ent kui miski läheb valesti, proovime olukorda lahendada ja kas leida uued toakaaslased või kolida keegi eraldi tuppa. Koos õpilastega elab ühiselamus vastutav täiskasvanu, kes reageerib mis tahes olukorrale kiiresti ja on osalejatele toeks. Esimestel päevadel saadetakse lapsi tundidesse ja pärast tunde tagasi ühiselamusse..

Ballerinas in tutus fotograaf: Anastasia Semjonova

Tundides saavad suvekursuse osalejad ainulaadse õpikogemuse rahvusvahelises rühmas. Osade jaoks on paljude meie õpetajate usalduslik õpetamisstiil ning õpilase ja õpetaja vaheline koostöö formaat suureks avastuseks. Inimene peab olema valmis sageli naeratama ja naerma!

Girls on break - point shoes fotograaf: Vladislava Snurnikova

Paljusid inimesi huvitab see, mis keeles õpetajad ja osalejad suhtlevad. Viimase kolme aasta jooksul pole keel kunagi olnud ületamatuks takistuseks. Esiteks valdavad kõik eesti peadgoogid vabalt vene ja inglise keelt ning saavad vajadusel midagi selgitada. Teiseks on mõnes ebastandardses olukorras alati olemas tõlk inglise keelest vene keelde, kas meie koordinaator või vabatahtlik.

Before the TBK fotograaf: Anastasiia Korneeva

Näiteks sel aastal aitas meid korea keelega vabatahtlik, imeline tütarlaps nimega Annabelle. Vene keelest inglise keelde tõlkimisel ja vastupidi aitas meie koordinaator Anastasia.


Kaasaegse tantsu ja lisatundide õpetajad

Concert - Contemp fotograaf: Anastasia Semjonova

Täna väidab üha enam õpetajaid, et kaasaegne balletitantsija ei peaks mitte ainult tantsima kõrgel tasemel klassikat, vaid omama ka häid oskusi moderntantsu alal. Seetõttu korraldame oma suvekursustel ka kaasaegse tantsu tunde - see kajastub ka galakontserdi kavas.

Yoga fotograaf: Vladislava Snurnikova

Lisatundide hulgas on meil traditsiooniliselt jooga ja pilates. Igal aastal saame osalejatelt palju positiivset tagasisidet, et need on balletitantsija jaoks väga väärtuslikud ja kasulikud. “See oli minu keha jaoks kui sõõm värsket õhku” - seda kommentaari kuuleme kõige sagedamini. =)

Yoga fotograaf: Vladislava Snurnikova

Me teame hästi, et noored tantsijad töötasid terve kooliaasta ja väärivad puhkust. Kuid me teame ka, et ballett pole lihtne tee ja need, kes selle valivad, peaksid tegelema sellega regulaarselt, sest liiga pikk puhkus mõjub negatiivselt balletitantsija professionaalsetele omadustele.

Kung-Fu fotograaf: Vladislava Snurnikova

Soovime anda osalejatele võimaluse veeta suve mitte ainult produktiivselt, vaid ka lõbusalt, seepärast lisame programmi ka muid huvitavaid ja ebatavalisi tegevusi. Need aitavad pisut ümber lülituda, tunnetada oma keha teistmoodi ja mis kõige tähtsam - lõpuks aitavad nad saada vabaks, mis on lavaartisti edu lahutamatu tegur.

Helen Veidebaum - Tallinna Balletikooli õpetaja (Eesti) - pilates (noorem grupp), kaasaegne tants;

Contemporary fotograaf: Vladislava Snurnikova

“Õppisin väga palju, tants väga meeldis, õpetaja oskas hästi seletada”

“Very good!!!!!!!!!!!” (Väga hea!!!!!!!!!!!)

“Very nice lessons! I learned a lot and the classes were very useful. The atmosphere was good and joyful and we got good corrections. I loved the contemporary choreography!!” (Väga toredad tunnid! Õppisin palju uut ja tunnid olid väga kasulikud. Õhkkond oli hea ja rõõmus ning saime häid parandusi. Mulle väga meeldis kaasaegne koreograafia!!)

“All lesson items were perfect,and excellent detailed lesson!” (Kõik tundide teemad olid ideaalsed, tunnid olid suurepärased ja detailsed!)

Helen Veidebaum on stage fotograaf: Anastasia Semjonova

“3週間、日本とは違ったムーブメントをたくさん教えていただきました。とてもよい経験になりました。” (Kolme nädala jooksul näitas õpetaja palju liigutusi, mida meil Jaapanis ei õpetata. See oli väga kasulik kogemus.)

“excellent! I strongly sensed the necessity of PILATES for ballet dancer.” (Suurepärane! Tundsin tugevalt PILATESe vajadust balletitantsija jaoks)

“初めてのことが多く、とても勉強になりました。” (Paljud asjad olid minu jaoks uued, õppisin palju juurde.)Maria Uppin - Tallinna Balletikooli õpetaja (Eesti) - jooga;

Yoga all together fotograaf: Vladislava Snurnikova

“It was fun! Yoga was very useful.” (See oli lõbus! Jooga oli väga kasulik.)

“I really was able to take a breather for my body.” (“Mu keha sai tõesti hinge tõmmata.)

“精神的なリセットができて、とてもよかったです。” (Õnnestus sisemiselt taaskäivituda, väga head tunnid.)

“Мне больше нравится активные танцы, но я знаю, насколько нужна и полезна йога и пилатес” (Aktiivsed tantsud meeldivad mulle rohkem, aga ma tean, kui vajalik on jooga ja pilates.)

Svetlana Dushenkina ja Krista Eliz (MANOR MODELS)- CatWalk-i ja fotosessiooni päev

Photosession fotograaf: Vladislava Snurnikova

“Väga hea ja kasulik kogemus. “ 

“It was very difficult for me because I was not used to this kind of occasion. “ (See oli minu jaoks väga raske, sest ma polnud selliste asjadega harjunud.)

“「よい姿勢」の大切さを学びました。” (Mõistsin enda jaoks “hea poosi” vajalikkust.)


Kristjan Üksküla - Tallinna Balletikooli õpetaja (Eesti) - improvisatsioon näitlemiskunstis;

Kristjan Üksküla fotograaf: Anastasiia Korneeva

“The class was fun and useful. He was nice and I learned a lot. The exercises were so much fun!” (Tund oli lõbus ja kasulik. Õpetaja oli tore ja ma õppisin palju juurde. Harjutused olid väga lõbusad!)

“I really enjoyed his lesson.  All lesson items perfect! “ (Mulle meeldis tema tund väga. Kõik teemad olid ideaalsed!)

“Õpetaja oli hea ja tund väga meeldis”

“Aitäh. “

Kristjan Üksküla fotograaf: Anastasiia Korneeva


Grigori Kiselev - kung fu õpetaja (Eesti) - kung fu ja enesekaitse;

Grigory Kiselev fotograaf: Vladislava Snurnikova

“It was fun and I learned a lot!” (See oli lõbus ja ma õppisin palju uut!)

“I was very interested in his lesson, enjoyed!” (Ma olin väga huvitatud tema tundidest, nautisin!)

“Hea õpetaja. Kasulikud oskused. “

“õpetaja suutis kõik õpilased naerma panna!”

Concert TIBM2020 fotograaf: Vladislava Snurnikova


Liis Toomsalu - LifeDance Tantsustuudio - show-tants;

Liis Toomsalu fotograaf: Vladislava Snurnikova

“Väga meeldis, oli lõbus”

“Väga hea õpetaja. Huvitav kogemus. Tänud. “

“Wow, milline energia ja jõud!”

“It was fun but difficult. I missed the first week so I had no idea about the routine. :D But it was still fun because she helped us a lot!” (See oli lõbus, aga raske. Esimese nädala jätsin vahele, nii et ma ei teadnud kava :D Aga see oli ikkagi lõbus, sest ta aitas meid palju!)

“I was enjoying her lesson, and I was very tired!” (Nautisin tema tundi ja olin väga väsinud!)

“初めての経験で、とても新鮮でした。” (Minu jaoks esimene taoline kogemus, väga värske)

Backstage fotograaf: Anastasia Semjonova

Lõpuks, olenemata sellest, kui palju tunde ja proove on tehtud, sünnib tõeline artist siis, kui ta astub lavale publiku ette. Kolme koolitusnädala jooksul valmistasid õpetajad koos õpilastega ette numbrid, millega nad galakontserdil teatris esinesid. Kõik vähemalt kaks nädalat õppinud osalejad võtsid osa esinemisprogrammist.

Dmitri Harchenko - Tallinna Balletikooli õpetaja (Eesti) - galakontserdi lavastaja.

Dmitri Harchenko fotograaf: Anastasia Semjonova

“He was very nice and supportive, I learned a lot! I also liked his positive attitude and choreographies.” (Ta oli väga tore ja toetav, õppisin palju! Mulle meeldisid ka tema positiivne suhtumine ja koreograafia)

“His choreography was wonderful, he could deal with every situation flexibly,excellent! Thank you very much!” (Tema koreograafia oli suurepärane, ta sai hakkama igas olukorras paindlikult, suurepäraselt! Tänan teid väga!)

“素敵な振り付けをありがとうございました。勉強させていただきました。” (Suur tänu suurepärase koreograafia eest. Ma õppisin palju juurde.)

“Õpetas väga palju tantse, väga lõbus ja hea õpetaja”

“Oli meeldiv tutvuda oma töösse sellise kirega suhtuva inimesega, uskumatu isiksus!”

Grooming girls fotograaf: Anastasia Semjonova


Lõppkontsert
Vene Kultuurikeskuses
5. augustil 2019.a

Concert Backstage fotograaf: Anastasia Semjonova

Pärast kontserti anti osalejatele pidulikult üle tunnistused, lilled ja ka magus kompliment. Igaüks sai logoga T-särgi. Tegime sissepääsu kontserdile kõigile tulijatele tasuta ja oli hea meel näha, et parter oli publikut täis.

Concert TIBM2020 fotograaf: Anastasia Semjonova

Üldiselt jäid lapsed ja nende vanemad meie tööga rahule.

Tagasiside küsimustike kaudu, mis me alates sellest aastast saadame osalejatele pärast suvekursust elektroonsel kujul, saime palju huvitavaid ja kasulikke kommentaare. Küsitluse tulemuste kohaselt on projekti keskmine hinnang sel aastal 9,43 punkti 10-st võimalikust.

Concert TIBM2020 fotograaf: Anastasia Semjonova

Mõni külastas suvekursuse kolm korda, mõni tuli meie juurde kellegi soovitusel; paljud õpilased tulevad meie juurde tagasi, võttes sõbrad kaasa. Meie jaoks on see suur kompliment ja motivatsioon edasiseks tööks.

Concert TIBM2020 fotograaf: Anastasia Semjonova

Tallinna balleti suvekursuse  oiukarbis on juba karjääri kasvuga seotud lugusid. Sel aastal said 2 õpilast pakkumise tasuta aastase praktika läbimiseks Tallinna Balletikoolis.

Concert TIBM0202 - Modern fotograaf: Anastasia Semjonova

Kuid oleme teiega ausad: loomulikult saime osalejatelt ka rangeid kommentaare. Jah, me võtsime vastu otsuse siin neid mitte näidata, aga me oleme nende eest eriti tänulikud, nii me näeme, et meie osalejad hoolivad sellest, mida me teeme. Iga sellist kommentaari me analüüsime, teeme vigade parandustööd, arutame probleemi õpetajatega, mõtleme, kuidas sääraseid olukordi järgmisel aastal vältida.

Lovely girls fotograaf: Anastasia Semjonova


Korraldajate kommentaarid

Anastasia Wille - TIBM2019 Koordinator;

“Sel aastal oleme kokku saanud imelise rühma õpilasi - kõik on väga sihikindlad, andekad, töökad ja kohusetundlikud. Uskumatu on jälgida, kuidas noored tantsijad kolme nädala jooksul suudavad oma oskusi täiendada ja uusi teadmisi omandada ning ennast vormi saada. Nende armastus tantsu vastu, soov paremaks saada ja julgus proovida uusi asju on väga inspireerivad. On väga meeldiv, et kõik olid pedagoogide öeldu suhtes väga tähelepanelikud (vastuvõtlikud): nii märkuste kui ka kiituste, nii enda kui ka teiste suhtes, nad toetasid üksteist ja püüdsid võtta tundidest maksimumi. Suur aitäh, et osalesite III Tallinna rahvusvahelistes balleti suvekursusel ja kohtumiseni järgmisel aastal!”

fotograaf: Anastasia Semjonova

Dmitry Tkachenko - TIBM2019 korraldaja, TallinnBallet asutaja;

“On väga meeldiv, et juba kolmel korral õnnestus meil korraldada balleti suvekursust. Olen tänulik Tallinna Balletikoolile igakülgse toetuse ja projektis osalemise eest, olen tänulik meie suurepärastele osalejatele töökuse, kannatlikkuse ja pideva enesearengu soovi eest, olen tänulik õpetajatele ranguse ja lahkuse tasakaalu eest, arvan, et suudame meeskonnaks saada ja meie galakontsert muutub veel erksamaks ja huvitavamaks. Töötame edasi!”
Iga meie õpilane tõi III rahvusvahelisele balleti suvekursusele oma värve ja isiksuse, ühiste pingutuste tulemusel tuli välja pidu. Ja nüüd on meil hea meel kutsuda kõiki huvilisi meie suvekursuse uude hooaega, mis toimub 13. juulist kuni 3. augustini 2020. a.

fotograaf: Anastasia Semjonova


Kohtumiseni järgmisel aastal!

fotograaf: Anastasia SemjonovaKORRALDAJAD


Anastasia Wille.png

Anastasia Wille

Anastasia on praegu Tallinna Tehnikaülikooli tudeng, ta on töötanud meistriklasside kuraatorina juba programmi esimestest päevadest alates, räägib vene, eesti ja inglise keelt ning on valmis aitama meistriklasside osalejaid alati hea meelega kõikide küsimuste korral.

Programmi koordinator
+372 5301 2273
anastasia@tallinnballet.ee

Dmitry Tkachenko Tallinnballet.png

Dmitry Tkachenko


Dmitry Tkachenko on hariduselt orientalist ning lõpetanud Moskva Ülikooli. Dmitry on paljude aastate jooksul tegelenud balletiürituste korraldamisega Eestis, Venemaal ja Jaapanis. 
Sofja Tkachenko tallinnballet.png Sofja Tkachenko 


Sofja on rahvuvahelise ärijuhtimise ekspert ja tema vastutusvaldkonnaks on projektide turundus.PARTNERID

Peamiseks koostööpartneriks on Tallinna Balletikool koos oma juhi ja legendaarse priimabaleriini Kaie Kõrbiga.

tall_balletikool_logovert.jpg