IV  TALLINNА
RAHVUSVAHELINE
BALLETI
SUVEKURSUS
13.07-03.08.2020 a.

Võitjad 2014

29.-31.märtsil 2014 korraldas MTÜ Balletikonkursi Ühing koostöös Tallinna Balletikooliga rahvusvahelise balletikonkursi Eestis, mis leias aset Tallinnas Eesti Kunstimuuseumis Kumu.
Konkursi läbiviimist toetas rahaliselt Tallinna linn abilinnapea Mihhail Kõlvarti ja kultuuriväärtuste ameti juhataja Aini Härmi isikus, aga ka Jaapani-Eesti ettevõte Lampserve direktor Koichiro Yutaka isikus.
Auhinnad panid välja Takako Toyoshima (Jaapan), tantsuajakiri Dance Star ja skulptor Georg Bogatkin.
Balletipõrandat pakkusid organisatsioonid Eesti Kontsert ja Jõhvi balletifestival (Piia Tamm, Arno Jevgrafov).
Konkursi kohta infot aitasid levitada ajakirjad Ballet Art (Peterburi) ja Ballet Magazine (Moskva), tantsukool Dance Act ja ametiühing EKTL.
Konkurssi toetasid Jaapani Suursaatkond Eestis ja Ukraina saatkonna Eestis.
 
Konkursile osalejaks registreerus 63 inimest, konkursil osales 58 inimest 14 riigist (Eesti, Venemaa, Ukraina, Soome, Läti, Poola, Valgevene, Tšehhi, Moldova, Rumeenia, Šveits, USA, Jaapan, Kasahstan).
 
Võistlejad osalesid ühes kategoorias – soolotantsus – ja neljas vanuserühmas: A (10–14 aastat), B (15–18 aastat, soovi korral lubati selles vanuserühmas osaleda ka 14-aastastel), C (19–25 aastat), D (26–30 aastat).
Vanuserühmades A ja B osalesid balleti- ja muude koolide õpilased, C- ja D-rühmas astusid üles professionaalsed tantsijad.
Konkurss koosnes kolmest voorust. Esimeses ja kolmandas voorus pidid A- ja B-rühma võistlejaid esitama ühe klassikalise variatsiooni (A-rühma võistlejatel lubati kolmandas voorus korrata esimese vooru variatsiooni); C- ja D-rühma võistlejaid pidid esitama kas kaks klassikalist variatsiooni või ühe pas de deux. Konkursil ei olnud kohustuslikku kava, olid vaid soovitused esimeses ja kolmandas voorus esitatava kava osas. Teises voorus pidid osalejad esitama ühe kaasaegse tantsunumbri, mille puhul mõiste „kaasaegne” tähendab klassikalise tantsu põhimõtete eiramist või nende põhimõtete kombineerimist muud tüüpi tantsuga (moderntants, rahvatants, ballitants jne).
Konkursi žüriisse kuulusid Mark Peretokin (Venemaa), Tiiu Randviir (Eesti), Viktor Litvinov (Ukraina) Natalia Rzhevskaya (Ukraina), Kyoko Takahashi.
Žürii hindas võistlejaid 10 palli süsteemis. Võttes arvesse esimese konkurentsi olulisust sündmusena, mis tõmbab edaspidi balletimaailma tähelepanu sarnastele konkurssidele Tallinnas, otsustati luua selline hindamissüsteem, mis võimaldaks enamikul osalejatest esitada konkursil kogu ettevalmistatud kava. Sel viisil pääsesid esimesest voorust teise vooru kõik, kes said üldhinnanguks üle poole punktidest, ning teisest voorust kolmandasse vooru kõik teises voorus osalejad.
58 osalejast pääses esimesest voorust teise vooru ja vastavalt ka kolmandasse vooru 50 osalejat (8 inimest langes välja).
Konkursi laureaadid ja võitjad määrati kindlaks kõigi kolme vooru punktide summa alusel.
Konkursi tulemuste põhjal Grand Prix’d välja ei antud, auhinna said, st esimese, teise ja kolmanda koha saavutasid 25 osalejat.
Lisaks anti 8 osalejale eripreemia, mille pani välja Jaapani filantroop ja balletimetseen Takako Toyoshima.

Tallinna rahvusvahelise balletikonkursi 2014 tulemused:
Grupp A (10-14 aastat)
Tüdrukud
I – A04 Mariia Nechosa (Ukraina, Harkiv, Harkivi Koreograafiakool)
I – A06 Ellinor Piirimäe (Eesti, Tartu, Ida Tantsukool)
II – A14 Jekaterina Juhina (Läti, Riia, Riia Balletikool)
II – A19 Anastasiia Milyachenko (Ukraina, Harkiv, Harkivi Koreograafiakool)
III – A10 Yeva Lavrova (Ukraina, Kharkiv, Harkivi Koreograafiakool)
III – A13 Laureen Laar (Eesti, Tartu, Ida Tantsukool)
Poisid:
III-A7 Gleb Ivanov (Eesti, Tallinn, Tallinna Balletikool)
 
Grupp B (15-18 aastat)
Tüdrukud:
I – B30 Diana Cristescu (Šveits, Zürich, Zürichi Tantsuakadeemia)
II – B35 Marjana Fazullina (Eesti, Tallinn, Tallinna Balletikool)
II - B36 Anna Prokopenko (Ukraina, Kiiev, Kiievi Koreograafiakool)
III – B37 Eleonora Chaligava (Venemaa, Moskva, Moskva Muusika- ja Teatrikolledž)
III - B21 Sara Antikainen (Soome, Helsingi, Soome Rahvusooperi Balletikool)
Poisid:
I - B39 Patrick Bruppacher (Šveits, Zürich, Zürichi Tantsuakadeemia)
III – B23 Jan Špunda (Tšehhi, Ostrava, Janaček Konservatoor)
 
Grupp C (19-25 aastat)
Tüdrukud:
I - C54 Valeriya Pobedinskaya (Venemaa, Moskva, Kremli Ballett)
III – C45 – Olga Burmistrova (Venemaa, Voronež, Voroneži Ooperi- ja Balletiteater)
Poisid:
II – C49 Ivan Negrobov (Venemaa, Voronež, Voroneži Ooperi- ja Balletiteater)
II - C52 Anatolii Khandazhevskyi (Ukraina, Harkiv, Harkivi Ooperi- ja Balletiteater)
III – C43 Maksim Gurtovykh (Venemaa, Moskva, Moskva Muusika- ja Teatrikolledž)
III - C47 Alexandru Pilca (Rumeenia, Sibiu, Sibiu Balletiteater)
 
Grupp D (26-30 aastat)
Tüdrukud:
I - D62 - Mie Nagasawa (Ukraina, Kiiev, Kiievi Linnaline Ooperi- ja Balleti Noorsooteater)
II - D61 – Saori Koike (Venemaa, Moskva, Kremli Ballett)
III – D57 – Dinara Yessentaeva (Kasahstan, Almatõ, Kasahhi Ooperi- ja Balletiteater)
III - D58 – Anastasiia Kolesnikova (Venemaa, Voronež, Voroneži Ooperi- ja Balletiteater)
Poisid:
I – D59 Egor Motuzov (Venemaa, Moskva, Kremli Ballett)
 
Parim Duett: Egor Motuzov, Saori Koike (Venemaa, Moskva, Kremli Ballett)
 
Jaapani eriauhinnad:
 
Viktoriya Melnychuk (Ukraina, Kiiev, Kijanočka Koreograafiakool)
Alina Piatrouskaya (Valgevene, Minsk, Valgevene Koreograafia Gümnaasium-Kolledž)
Daria Klimova (Venemaa, Samara, Samara Ooperi- ja Balletiteater)
Rudolf Bauman (Eesti, Tallinn, Tallinna Balletikool)
Maksym Kovtun (Ukraina, Kiiev, Ukraina Rahvusooper)
Taylor Ratcliffe-Lee (Ameerika Ühendriigid, Philadelphia, vaba tantsija)


Lisainformatsiooni saamiseks kirjutage info@tallinnballet.ee